Foliopaki są innowacyjną i bardzo bezpieczną metodą zabezpieczania towarów do transportu. Jednak wielu osobom nazwa ta nie wywołuje żadnych skojarzeń, stąd też ważne jest, by wspomnieć z jakich półproduktów wykonane są koperty foliowe i w jaki sposób przebiega proces produkcyjny. Należałoby zaakcentować, że drobiazgowe zobrazowanie całego procesu zajęłoby sporo czasu, gdyż jest to kwestia dość trudna, dlatego też w tym felietonie ruszone pozostaną zaledwie najistotniejsze rzeczy, które umożliwią pokazać zjawisko.
Czym cechuje się polieten?
Polimer etenu jest sprężystym, woskowatym dodatkowo podatnym na obróbkę cieplną surowcem, który nie posiada jakiejkolwiek barwy. To z polietenu, a ściśle z jego granulek, przygotowuje się foliopaki kurierskie, charakteryzujące się hermetycznością, co przekłada się to na, iż jest to towar hydrofobowy. Ponadto produkt ten jest niewrażliwy na działanie niskich temperatur oraz chemikaliów, co powoduje, że produkt, który zabezpieczony jest polietylenem jest praktycznie w 100% zabezpieczony przed negatywnymi zjawiskami.
Płachta polietylenowa
Naturalnie z plastiku ch2ch2 nie tworzy się kopert foliowych, a z granulek. Folia polietylenowa tworzy się techniką tzw. rozdmuchu lub również wylewu przemysłowego, co polega na tym, że przez obróbkę termiczną granulki są rozpuszczane.
W jaki sposób odbywa się produkcja foliopaku kurierskiego?
Przede wszystkim niezbędne są do tego procesu specjalne machiny zgrzewające, które z folii wytworzonej z polimeru etenu są w stanie wyciąć właściwe wzory o różnych rozmiarach. Pierwszym krokiem jest ustawienie płachty polietylenowej na machinie, która następnie składa ją w określony, wybrany przez operatora format oraz zabezpiecza narożniki. Zgrzewanie jest wyjątkowo istotne, z racji na to że w następstwie mamy gwarancję, że z wnętrza koperty nic nie wyleci i nie wpuści ona jakiejkolwiek wody do wnętrza. W całym procesie zgrzewania bardzo istotne jest oczywiście to, by zostawić jedną stronę wolną w tym celu, by mieć możliwość zapakowania później do środka artykuły. W niezgrzanej części koperty kurierskiej montuje się paseczek z woododpornym klejem który zabezpiecza się w tym celu, by w odpowiednim czasie można go było zerwać oraz zabezpieczyć całość po zapakowaniu paczki.
Pomimo tego, że foliopak wydawać się może rzeczą zwykłą i prostą do wykonania to cały proces jego powstawania wcale na to nie wskazuje. Bez profesjonalnych maszyn oraz odpowiednich półproduktów nie jesteśmy w stanie wykonać koperty kurierskiej.
Dowiedz się więcej: foliopaki producent emGRAF