Dyspensery do taśm klejących to dzisiaj urządzenia, które znajdują się w licznych firmach. Są to najczęściej najróżniejszego typu magazyny, gdzie tak naprawdę każdego dnia pakowane są kartony. Poza tym, dyspensery są używane w biurach, w których także stanowią bardzo przydatny element wyposażenia. Należy także podkreślić, że na nabycie dyspensera decyduje się także sporo osób prywatnych, które poszukują najbardziej funkcjonalnych ułatwień wspomagających proces pakowania.

Dyspensery do taśm klejących – zalety

Z jakiego powodu dyspensery są tak popularne? Przede wszystkim ze względu na ich funkcjonalność, ponieważ w dużej mierze przyspieszają naszą pracę. Wystarczy jeden prosty ruch, aby szybko zabezpieczyć karton, paczkę, list, czy inne przedmioty, w których musi zostać użyta taśma. Jest to zatem urządzenie, które rzeczywiście usprawnia mozolną pracę wielu osobom.

Co niezwykle ważne dyspensery są też wyjątkowo proste w obsłudze. Dzięki odpowiedniej konstrukcji są one stateczne oraz pozwalają nam szybko i sprawnie użyć taśmy, odcinając ją w prosty sposób jedną ręką. Narzędzia te posiadają też ergonomiczny kształt, przez co bez problemu można je trzymać w ręce i pracować z nimi nawet przez długi czas.

Zakładanie taśmy na dyspenser


Przymocowanie nowej taśmy klejącej na dyspenser nie jest trudne, a więc z wyzwaniem tym poradzi sobie na pewno każda osoba. Nawet człowiek z niewielkim doświadczeniem w zaklejaniu przesyłek bez jakichkolwiek kłopotów będzie umiał nałożyć nową taśmę na dyspenser, kiedy pojawi się tego typu potrzeba.

Na początek taśmę zakładamy na kołowrotek, nieco ją dociskając. Tak, aby jej kartonowa część w pełni znalazła się na elementach kołowrotka. Pamiętajmy jednocześnie, by nową taśmę zamocować w taki sposób, aby strona pokryta klejem była skierowana w kierunku nożyka, którym będziemy ją cięli.

Następnie odsuwamy nożyk w dół i naciągamy fragment taśmy tak, aby przyległ on do części dyspensera znajdującej się nad nożykiem. Umieszczamy nożyk z powrotem na jego miejsce i dyspenser jest przygotowany do użycia.