Podłoga jest jednym z najistotniejszych elementów budowy. Rzeczą składową rozstrzygającą o jej jakości jest wylewka. Właściwie zrobiona wylewka musi być pozbawiona pęknięć, niechropowata, wytrzymała na obciążenia a do tego względnie szybko wysychać.

W przypadku ogrzewania podłogowego wylewka potrzebuje przenosić ciepło instalacji grzejnej.

Nienagannie płaskie i jednolite posadzki

Korzyścią wylewki anhydrytowej jest niemal doskonale równa oraz jednolita powierzchnia. Ciekła konsystencja wylewki anhydrytowej dodaje jej naturalne właściwości samopoziomujące, co umożliwia uzyskać idealnie płaskie oraz jednolite posadzki. Wykonanie wylewki jest niesłychanie nieskomplikowane. Nie zmusza do używania profesjonalnych narzędzi, dlatego da radę ją wykonać samodzielnie, redukując tym samym koszty prac budowlanych. Na płaszczyźnie wylewki anhydrytowej bynajmniej nie tworzy się skorupa spieku, a co za tym idzie nie wymusza ona specjalistycznego wygładzania.

posadzki anhydrytowe

Niedługi czas realizacji

Wylewkę anhydrytową wykonuje się nadzwyczaj bezproblemowo i natychmiast. Etap budowy domów uległ w ostatnich miesiącach wyraźnemu skróceniu. Zarówno deweloper jak i budowlaniec poszukuje procedury, która umożliwia osiągnięcie założonego celu przy jak najkrótszym czasie realizacji. Zastosowanie wylewki anhydrytowej przynosi swobodę przygotowania ogromnych przestrzeni w szybkim czasie i przy zaangażowaniu stosunkowo niewielkich sumptów robocizny – taka właśnie jest posadzka anhydrytowa dla wymagających – kliknij i dowiedz się więcej.

Niedługi okres schnięcia

Niezmiernie znaczącą cechą charakterystyczną wszystkich wylewek anhydrytowych jest krótki okres suszenia. Uzależniony on jest od trzech podstawowych czynników: grubości wylewki, temperatury środowiska a także cyrkulacji powietrza. Dobre parametry wytrzymałościowe wylewek anhydrytowych owocują, iż jesteśmy w stanie położyć je w mniejszych warstewkach (np. na warstwie styropianu starczy wyłącznie trzy i pół milimetra). Wylewki anhydrytowe w rozróżnieniu od tradycyjnych bynajmniej nie potrzebują okresu pielęgnacji. Oznacza to, że zaraz po dwóch dobach od położenia można pomieszczenia wywietrzyć, tworząc cugi.

Podsumowując, nieduża gramatura oraz sposobność stosunkowo ekspresowego wietrzenia sprawiają, że okres suszenia wylewek anhydrytowych ulega gruntownemu skróceniu w porównaniu do konwencjonalnych wylewek cementowych. W przypadku wylewek anhydrytowych stworzonych na ogrzewaniu podłogowym okres schnięcia robi się dużo krótszy, bowiem już 7 dni od przygotowania da radę uruchomić nagrzewanie (wylewki tradycyjne tuż po 28 dobach). Krótszy okres schnięcia wylewki oznacza możliwość spieszniejszego rozpoczęcia prac okładzinowych, a co za tym idzie zmniejszenie czasu realizacji budowy.